E-recepta - jak wystawiać?

E-recepta jak wystawiać?

W dzisiejszych czasach, gdy coraz to więcej rzeczy można załatwić poprzez internet, również i kwestie związane z naszym zdrowiem mogą być świadczone online. Chodzi mianowicie o recepty, zwolnienia czy nawet lekarskie konsultacje. E-recepta może być niezwykłym udogodnieniem dla pacjentów, jednak warto wiedzieć jak wystawiać, tego typu dokument. Konieczny jest tutaj mianowicie specjalny system, który pozwala na komunikację pomiędzy lekarzem i pacjentem.

Zatem jak wystawiać dokumenty typu e-recepta? Otóż na początku pacjent musi zgłosić potrzebę zdobycia takiej recepty. Może tego oczywiście dokonać poprzez specjalny system. To w nim uzupełnia się właściwą ankietę, w której to zawarte są wszelkie niezbędne informacje dla lekarza. Wszystko oczywiście może zrobić za pomocą domowego komputera. Dopiero, gdy ankieta jest uzupełniona, to zgłoszone zostaje zapotrzebowanie na daną receptę. Jak wystawiać dokumenty, taki jak e-recepta? Lekarz najpierw musi oczywiście zweryfikować wszelkie dane. Najczęściej wystawiane recepty są na leki, które dany pacjent regularnie przyjmuje. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, gdy potrzebny jest całkowicie nowy preparat.

doctor-shirt

E-recepta jak wystawiać tego typu dokumenty?

Jeśli pacjent regularnie przyjmuje określony lek, to e-recepta jest łatwa do wystawienia i lekarz powinien bez problemu wiedzieć jak wystawiać tego rodzaju dokument. Trochę inna sytuacja jest w przypadku nowych leków. Najczęściej bowiem wystawienie takiej recepty musi się wiązać z konsultacją specjalistyczną. Jeżeli więc pacjent zgłasza zapotrzebowanie na tego typu medykamenty bądź określa chorobę, to w momencie, gdy lekarz nie może wystawić recepty, to kontaktuje się z pacjentem, aby umówić się z nim na wizytę. E-recepta to kolejny krok pozwalający usprawnić pracę przychodni, dlatego też warto przeszkolić lekarzy, aby wiedzieli jak wystawiać tego rodzaju dokumenty. Ma to znaczenie nie tylko dla pracy samych lekarzy, ale również wpłynie na komfort pacjentów.

medical-tools