Jak wystawiać e-zwolnienia e-ZLA?

E-zwolnienia jak wystawiać?

Prawie dwa lata temu wprowadzono możliwość wystawiania e-zwolnień. Dotychczas jednak równocześnie obowiązywały te tradycyjne, czyli dokumenty papierowe. Od pierwszego stycznia 2018 roku lekarze będą już wyłącznie dawać e-zwolnienia, dlatego też warto się dowiedzieć, jak je należy wystawiać. Okazuje się, że nie jest to zbytnio skomplikowane, gdyż cała procedura została przemyślana tak, aby nie tylko ułatwić życie pacjentom, którzy nie muszą obecnie dostarczać dokumentu do pracodawcy. Równocześnie zmiany te mają również za zadanie ułatwić pracę lekarzom. Jak wystawiać e-ZLA?

Otóż przede wszystkim należy mieć w tym celu konto na PUE ZUS. Możliwe jest też posiadanie odpowiedniego oprogramowania, które można połączyć z PUE ZUS. Wtedy dopiero możemy wystawić odpowiedni dokument. Jak dokładnie wystawiać e-ZLA? Otóż należy dostać się do systemu i wpisać pesel pacjenta. Wtedy lekarz będzie miał dostęp do wszelkich niezbędnych danych. Pojawi się mianowicie imię, nazwisko, a także adres zamieszkania pacjenta. Wpisane będą również dane pracodawców czy płatników składek. Warto też mieć świadomość, że jak będzie się wystawiać e-zwolnienia, to w systemie będą też informacje dotyczące członków jego rodziny, w związku z czym bez problemu można wystawić dokument w celu opieki, na przykład nad dzieckiem.

doctor-shirt

E-zwolnienia - jak wystawiać tego typu dokumenty?

Okazuje się więc, że całe wypełnienie dokumentacji jest niezmiernie proste. Jak wystawiać e-ZLA? Otóż adres pacjenta bądź dane płatnika należy wybrać z wyświetlonej listy. W dalszej kolejności należy sprawdzić wszelkie informacje, albowiem jeśli są błędne, to można oczywiście własnoręcznie je poprawić. System natomiast będzie weryfikował samodzielnie datę początku okresu niezdolności wraz z zasadami wystawiania wszelkich zwolnień, które to określone są w przepisach i z ostatnim wystawionym zwolnieniem. Jak więc widać niezmiernie łatwo jest wystawiać takie e-ZLA. Możliwy będzie również późniejszy podgląd zaświadczeń lekarskich, a także dostęp do wszelkich wystawionych wcześniej zwolnień dla pacjenta. Dlatego system taki jest naprawdę korzystny nie tylko dla samych pacjentów, ale również i dla lekarzy. Warto więc zainwestować w dobry system, który usprawni pracę w danej przychodni. Specjaliści bez większego problemu nauczą się, jak wystawiać e-zwolnienie, a wszystko to powinno usprawnić system.

medical-tools

E-ZLA jak wystawiać?

Coraz więcej rzeczy pragniemy wykonywać przez internet, w związku z czym również i sprawy związane z naszym zdrowiem mogą być wykonywane online. Chodzi mianowicie o e-zwolnienie, które zostało wprowadzone na początku 2016 roku. Jak wystawiać takie e-ZLA? Wystarczy podłączyć się do systemu, aby wykonać wszelkie kwestie formalne. Tak naprawdę po wpisaniu peselu pacjenta uzyskamy dostęp do niezbędnych danych i bez problemu wypełnimy wszelkie formularze. To ogromne ułatwienie dla lekarzy oraz pacjentów, którzy od teraz nie będą zobowiązani samodzielnie dostarczać swojego zwolnienia pracodawcy.

stethescope