L4 przez internet?

L4 przez internet

Z roku na rok użytkownicy internetu coraz to bardziej wykorzystują jego możliwości. Zależy nam bowiem przede wszystkim na wygodzie i oszczędności czasu, w związku z czym staramy się jak najwięcej rzeczy wykonywać z domu. Oczywiście płacimy rachunki przez internet, robimy zakupy online, a teraz możemy również załatwić i pewne kwestie medyczne, takie jak uzyskanie L4 przez internet. Ma to na celu nie tylko ułatwić życie pacjentom, ale równocześnie uproszczenie pracy lekarzom. Co ważniejsze takie L4 przez internet sprawia również, iż płynniejsza staje się komunikacja z ZUS-em, co przyczynia się do szybszego obiegu dokumentacji.

Takie L4 przez internet jest możliwe od 1 stycznia 2016 roku, kiedy to wprowadzono pewne zmiany w ustawie. Dzięki temu pacjenci, którzy są niezdolni do pracy, nie muszą osobiście zawozić papierowego dokumentu do swojego pracodawcy. Dotychczas mieli taki obowiązek i należało go dopełnić w ciągu 7 dni od momentu wystawienia zwolnienia. L4 przez internet funkcjonuje trochę inaczej. W tym przypadku obowiązek przekazania informacji do ZUS-u spoczywa bowiem na lekarzu. Jednak nie jest to skomplikowane, albowiem wymaga tylko i wyłącznie dostępu do systemu. Dzięki niemu lekarze mają między innymi dostęp do wszelkich danych pacjenta. To oznacza, iż ukaże im się imię, nazwisko, data urodzenia czy adres zamieszkania.

woman-using-computer

L4 przez internet – wygoda dla pacjenta i lekarza

Poza tym, że po zalogowaniu do systemu lekarz będzie miał dostęp do podstawowych informacji o pacjencie, to równocześnie też uzyska informacje o członkach rodziny. L4 przez internet można bowiem wystawić z powodu choroby pracownika bądź też ze względu na opiekę na przykład nad dzieckiem. System posiada wszelkie niezbędne dane umożliwiające wystawienie owego dokumentu. Lekarz z łatwością uzupełni formularz, gdyż w dużym stopniu następuje to w sposób automatyczny. Znacznie więc skraca to przygotowywanie całej dokumentacji.

L4 przez internet to jednak nie tylko wygoda dla lekarza, ale również i pacjenta. Od tej chwili pracownicy nie będą musieli bowiem podczas zwolnienia jechać do miejsca pracy w celu dostarczenia dokumentu. Nie będą też musieli angażować członków rodziny czy przyjaciół w tego typu wyprawę. L4 przez internet jest wysyłane do ZUS-u przez lekarza, a następnie ZUS przesyła tego rodzaju dokument również do pracodawcy. Wpływa więc to korzystnie na komunikację i znacznie przyspiesza obieg dokumentów. Choć w danej chwili obowiązują jeszcze tradycyjne zwolnienia, to jednak niebawem, a dokładnie od 1 stycznia 2018 roku obowiązywać będą już tylko i wyłącznie L4 przez internet. Warto więc przygotować przychodnię czy placówkę medyczną do tego rodzaju zmian.

person-using-computer

L4 przez internet – nowoczesne rozwiązania dla przychodni

Od czasu kiedy wprowadzono L4 przez internet staje się ono coraz popularniejsze. Choć w obecnej chwili dla wielu pracodawców tego typu komunikacja jest jedynie możliwym ułatwieniem, to jednak od 2018 roku znikną z obiegu tradycyjne zwolnienia. Dlatego właśnie wszelkie przychodnie oraz firmy muszą koniecznie się przygotować do tego typu zmian. L4 przez internet wymaga dostępu do systemu, gdzie wystawiane są tego rodzaju dokumenty. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszą ofertą, gdyż proponujemy niezmiernie funkcjonalny portal, który dość chętnie wybierany jest przez specjalistów. Na naszym portalu znajdą Państwo różnego rodzaju abonamenty, pozwalające dostosować ofertę do Państwa potrzeb. Dzięki tego typu systemowi lekarz nie tylko bez większego problemu wystawi L4 przez internet, ale równocześnie może też przepisać e-receptę. To wspaniałe rozwiązanie dla placówki medycznej, albowiem pozwala znacznie usprawnić jej funkcjonowanie. Równocześnie dbamy w ten sposób o wygodę pacjentów. Warto więc jak najszybciej pomyśleć o wprowadzeniu zmian w swojej przychodni, aby odpowiednio przygotować kadrę. Już niebawem L4 przez internet będzie obowiązkowe i znikną całkowicie tradycyjne papierowe dokumenty.

doctor-shirt