System do wystawiania zwolnień e-ZLA przez internet

System do wystawiania zwolnień przez internet

Dotychczas w momencie, kiedy konieczne było zwolnienie z pracy, to lekarz wystawiał papierowy dokument, który to później pracownik musiał zanieść do swojego pracodawcy. Należało tego dokonać w przeciągu siedmiu dni od momentu wystawienia zwolnienia, co jak wiadomo w przypadku niektórych chorób jest dość trudne. Dlatego pacjenci musieli angażować członków rodziny, gdyż w momencie, gdy nie dopełnili formalności, to ponosili tego konsekwencje finansowe. Stąd też pojawił się system do wystawiania zwolnień przez internet. To świetne rozwiązanie, które nie tylko ma ułatwić życie pracownikom, ale również zapewnić sprawniejszy przepływ informacji do ZUS-u. Taki system do wystawiania nazywa się e-ZLA i może znacznie usprawnić funkcjonowanie przychodni.

E-zwolnienia wprowadzono w nowelizacji przepisów zasiłkowych, które to weszły w życie 1 stycznia 2016 roku. Od tego też momentu lekarze muszą posiadać specjalny system do wystawiania e-ZLA, albowiem mają obowiązek poinformować ZUS o chorobie pacjenta. Tradycyjne papierowe zwolnienia będą obowiązywały jedynie do końca 2017 roku. Oznacza to, że od następnego roku będą wystawiane tylko i wyłącznie zwolnienia elektroniczne. Aby móc wystawiać e-ZLA, konieczne jest specjalne oprogramowanie dla lekarzy, które ułatwi wszelkie procedury. Warto więc, aby przychodnie i kliniki zainwestowały w dobrej jakości program, który ułatwi pracę specjalistom. Oferujemy właśnie tego typu oprogramowanie.

person-using-computer

E-ZLA oprogramowanie dla lekarzy, czyli specjalny system do wystawiania e-zla

E-ZLA mogą wystawiać lekarze posiadający przede wszystkim swój własny profil na PUE ZUS bądź też mają zintegrowaną wraz z PUE odpowiednią aplikację gabinetową. Wystawianie e-ZLA ułatwić może między innymi nasz portal, który został stworzony z myślą o lekarzach. Wszelkie jego funkcjonalności są łatwo dostępne, dzięki czemu każdy bez większego problemu poradzi sobie z obsługą. Takie oprogramowanie dla lekarzy jest świetną inwestycją. Warto więc pomyśleć o abonamencie dla własnej przychodni.

System do wystawiania e-ZLA sprawia, że cała procedura będzie trwała krócej niż miało to miejsce w przypadku wypisywania papierowego zwolnienia. Specjalista uzyskuje bowiem dostęp do wszelkich danych pacjenta, jego pracodawców oraz członków jego rodziny w momencie, gdy owo zwolnienie jest wystawiane z powodu opieki. Dzięki temu wszelkie rubryki są automatycznie uzupełnione, co znacznie skraca czas przygotowywania tego dokumentu.

clinic-chair

Wystawianie e-ZLA portal

System do wystawiania e-ZLA będzie również weryfikował wszelkie daty okresu niezdolności do wykonywania pracy i zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, podpowie właściwy kod literowy A i D, a także numer statystyczny choroby. Dlatego też wystawianie e-ZLA poprzez nasz portal jest naprawdę korzystnym rozwiązaniem. Warto rozważyć tego typu inwestycję, gdyż dzięki temu można znacznie usprawnić pracę w danej przychodni. W szczególności, że niebawem będą obowiązywać tylko i wyłącznie zwolnienia elektroniczne obowiązywać.

woman-using-computer